Dodany: 2011-11-10 11:48:28

 

Czym są gwarancje ubezpieczenioweKażdy biznes czy działalność musi być pewna. Zapewnieniu takiej pewności służą różnego rodzaju gwarancje. W biznesie ubezpieczeniowym gwarancje wystawia ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

 

Nie jest to pełne zabezpieczenie, w ramach prawa ogranicza się ono do środków w wysokości 50 tysięcy złotych lub ich równowartości w walutach obcych. odszkodowania rzeszów należą do takiego funduszu, każde towarzystwo ubezpieczeniowe musi być zapisane do tego funduszu by móc działać na polskim rynku.

 

Taki fundusz jest tworzony z regularnych składek towarzystw ubezpieczeniowych, wnoszonych prze towarzystwa ubezpieczeniowe. Odszkodowania rzeszów potrafią radzić sobie z każdą ewentualnością jak pojawia się na rynku. Takie gwarancje zapewniają, że w przypadku bankructwa lub wystąpienia katastrofy pieniądze z funduszu gwarancyjnego pokryją nasze wkłady do wysokości 50 tys zł. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwane ubezpieczycielami reasekurują się u siebie nawzajem to znaczy jeden u drugiego. Odszkodowania rzeszów tez uczestniczą w tym funduszu bo pieniądze klientów są ważniejsze niż własne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są gwarancje ubezpieczeniowe
Nick: